ccksemily

Daruj krev - zachráníš život!

Krev hraje v současné medicíně nezastupitelnou roli a je stále žádanější.

Tuto vzácnou tekutinu nelze uměle vyrobit, zároveň je nenahraditelnou tekutinou pro záchranu životů a navrácení zdraví.

Krev je potřebná při těžkých úrazech, při řadě operací (plicní, cévní, ortopedické, transplantace), při léčbě otrav. Celoživotně jsou na ni odkázáni lidé léčení umělou ledvinou, lide se zhoubnými nemocemi krve aj. Léky z krve vyrobené jsou nezbytně nutné pro nemocné s poruchami srážlivosti, pro léčbu poruch obranyschopnosti, léčbu popálenin a v řadě dalších situací…

Darovat krev má smysl!

Staň se dobrovolným dárcem krve

Princip dobrovolnosti je zásadní, protože jen tak je darování krve opravdu etické a bezpečné. Zamezuje se tomu, aby se krev stala předmětem nežádoucího obchodu. Pouze dárce, který není motivován přímou finanční částkou, je z hlediska moderního pojetí dostatečně bezpečný.

K Červenému kříži dárcovství krve neodmyslitelně patří. Tak i Český červený kříž vzal tuto službu za svou. Vznik organizace má totiž svůj počátek v soucitné touze po lidskosti člověka, který se právě ocitl v nelidských podmínkách na válečném poli. Kolik krve bylo prolito a kolik jí je potřeba pro záchranu životů! Při válečných konfliktech, ale i v dobách míru je to právě Červený kříž, který se snaží zvrátit zoufalou situaci s nedostatkem krve ve zdravotnictví.

Darovat krev není vůbec složité

Rozhodni se

Vše začíná u vlastního rozhodnutí. To je impuls, který posouvá nápady k realizaci. Staň se dárcem, rozhodni se a daruj krev.

Vyplň přihlášku

Od slov k činům zbývá už jen malý krok. Kliknout na tlačítko níže a vyplnit jednoduchý registrační formulář.

Počkej na pozvání

Po nejdůležitějším kroku, kterým je odeslání registračního formuláře je řada na transfuzní stanici, která ti pošle pozvánku k odběru.

Přijď na odběr

Jakmile obdržíš pozvánku ke svému prvnímu odběru, je před tebou už jen poslední úkol a to přijít v termínu na transfúzní oddělení.

Darovat krev není vůbec složité

Přejděte od slov k činům

vyplňte jednoduchý online formulář

Bez udělení souhlasu nelze přihlášku odeslat a zpracovat.